Kesík
Monty
Závody

wind energy certificate


Kesík - jak jsem začal

K agility jsem se dostal tak nějak čirou náhodou.
Panička vymýšlela, jaká že to aktivita by pro mě byla tou nejlepší, a tak mě jednoho nedělního rána vzala na cvičák, kde byla poslušnost. No trochu se nám vysmáli, že tady asi nemáme moc co dělat, byli tam samí drsní psi a tak, a že prej ať děláme to, co nám jde nejlíp a tím, že jsou agility. No netušili jsme, co mají na mysli, ale tak rozhodli jsme se, že tedy ty agility zkusíme.
V České Lípě fungoval dokonce i cvičák, domluvili jsme tedy první trénink a šlo se. Moc mě to tam nadchlo, i když takový ten první odrazový můstek byl až tábor ve Svojanově, kde jsem viděl běhat ostatní pejsky, a tak jsme se narychlo ještě tentýž rok dohlásili do Cvikova, kde to bylo taky super. Závodit jsem začal v lednu 2009 a od té doby jsem nasbíral vcelku dost medajliček a pohárků. Po pár měsících jsem splnil podmínky pro přestup do kategorie A2, ale na ten jsem si hezky počkal. Od května 2010 závodím tedy v MA2 a nabírám stále nové a nové zkušenosti, a řekl bych, že asi i rychlost. Shodou okolností jsem se dostal na tábor k panu Grygarovi, který na mě má ze všech mých trenérů největší vliv. Není na nás nikterak milosrdný, a nic nám nedá zadarmo, ale když pochválí, tak víme, že to myslí vážně a upřímně, a já jsem za každé takové slovo neskonale rád.
Jaký bude náš další osud je zatím ve hvězdách, snažíme se běhat pro radost a když se zadaří, je taková radost dvojnásobná. Zatím se snažíme dobíhat a snižovat procento diskvalifikací a čekáme na první složenou zkoušku ve dvojkách. Snad se brzy dočkáme.

Kesik Kesik

Úplné začátky:

Aktuálně: