O nás
Kesík
Arko
Monty
Framík
Přátelé

wind energy certificate


Aktuality


<<-- 31-40/347 -->>
21.12.2015
Chystáme se na vlčka
Lukáš s Vlaďkou se rozhodli, že jim chybí doma chlupy, mají moc uklizeno, tráví hodně času u pc atd. a tak si pořídí domu malého vlka - československého vlčáka. Bude mít jméno Barney a myslím, že tu tak do týdne bude bydlet s námi. Nevybrali si zrovna lehké plemeno, to je pravda a pevně věřím, že to tady nějak společně zvládneme. Protože je jasný, kdo tady tomu bude místo Kesíka šéfovat všem čtyřnohým savcům. My se mezitím chystáme na volno, na Vánoce pojedeme do Bítova u Znojma, chystáme se poznat NP Podyjí, kde jsme ještě pořádně nebyli. Moc se na to těším, místo sezení u televize budeme trajdat, co to půjde - s ohledem na Kesíkovo zdraví. Je to nyní lepší, ale stejně mám pocit, že v normálu to pořád není, i když jsme pořídili speciální obleček, necvičíme (chodím jenom s Montíkem, což Kesík špatně nese).
obrazek

24.11.2015
Kesík a jeho páteř
Ve čtvrtek ráno jsem chtěla jít s pejskama na procházku, jako každé ráno. Ale Kesík nemohl vstát. Pomohla jsem mu tedy na nohy, normálně šel, ale jakmile si sedl, nebo lehl, tak už nevstal. Nakonec to dopadlo tak, že jsme jeli ještě dopoledne na veterinu, kde se shodou okolností dostal k ortopedovi p. Duchkovi. Prohlédl ho, udělal RTG a zjistil, že má na páteři výrůstky, které ho bolí a proto nemůže vstát. Dostal chlapák prášky na bolest, které naštěstí hned druhý den zabraly a nyní už je zase fit. Otázkou je jeho trénování a zátěž, nebylo nám to úplně zakázáno, protože brát pejskovi jeho vášeň, když je nemoc teprve na začátku, to se prý nedělá, ale já osobně to vidím tak, že jestli bude někdy běhat, tak v létě, na trávě a možná ho sem tam opráším na závodech, ale nezbytně to nepotřebuju a bylo by to jenom pro něj. Takže o to více času budu mít nyní na Monťáka, který to potřebuje jako sůl:)


12.10.2015
Babí léto na zahrádce a všude jinde...
Ve Zvoli jsme prožili krásné léto a vypadá to i na úžasný podzim. Tento víkend jsme trávili velice pracovně. Nejprve jsme pomohli údržbě Třešňového sadu v Braníku, a potom jsme se každé odpoledne věnovali naší zahrádce. Zima ťuká na dveře a bylo potřeba pohrabat listí (to že jsem ho hrabala nebylo tedy po pár hodinách vůbec znát:-)) a také udělat dřevo do kamen. Není nad to si k nim večer sednout a vyhřívat se, i šeltičky se tomu moc nebrání. Vypadá to, že i návalu ořechů odoláme, máme totiž vymyšlené vánoční dárky pro všechny blízké, a blízké jejich blízkých...:-) Navíc je úžasné si moci užívat tu krásnou zahradu, která našim pejskům nabízí spoustu míst k vyblbnutí, už znají dokonale různá zákoutí a zkratky při těch jejich honičkách.


12.10.2015
Dovolená na Rujáně
Vojtovi skončila zkušební doba a nechali si ho:). A tak jsem pořád otravovala se společnou dovolenou, stálo to mnoho sil, ale nakonec podlehl a začalo se plánovat. Z kandidátů nakonec vyhrála německá Rujána, možná i trochu díky těm uprchlíkům. Díky Vojtovým rodičům, kteří nám byly ochotní půjčit obytňák, jsme nemuseli řešit ubytování. Vyrazili jsme v sobotu a další sobotu jsme se vrátili. A musím říct, že to bylo moc příjemné. Procházky jsme střídali s výlety na kolech, počasí nám vyšlo naprosto suprově, lidí bylo akorát a skoro všichni tam měli pejsky. Za ten týden jsme viděli jak moře, tak jejich krásné bukové lesy (ty stromy jsou určitě Entové, je to jasný), jezdili po lesních cestách i krásných cyklostezkách. Jenom na koupání to nebylo, ale jednou jsme si sundala boty a chodila po kraji břehu, to se ještě dalo:). Lovili jsme i trošku kešky, ale co se Rujány týče, tak tam mají fakt jenom ty na šílených stožárech, kam fakt nelezeme a nebo jsou to divné mysterky. Ale pár kousků jsme zvládli, ale na jiné dovolené to co se týče počtu odlovených kousků nemělo. Byl to krásný týden, který nám dobil baterky a teď už je třeba začít přemýšlet, co s Vánocema:-)


14.9.2015
Toulání po Třeboňsku
Máme rádi babí léto. Ráno je chladněji, padá rosa a je mlha. Během dne se to potom vybere a je krásně, a teploty jsou tak akorát. Proto jsme vyrazili s mojí mamkou a pejskama na prodloužený víkend do Třeboně. Zamluvila jsem pension na kraje Třeboně, kde bylo ideální venčení. Každý den jsme protáhly nožky po nějaké naučné stezce. Tento kraj je plný rybníků, hrází a luk. Nenajdete tu žádné pole, tady se "pěstují" jenom kapříci. A bylo jich všude hafec. Stejně jako cyklistů, pro které je tento kraj vyhlášený. O to hůř je tu potom pěším, kteří si chtějí užít klidné procházky a místo toho se vyhýbají cyklistům. No naštěstí to bylo jenom pár okamžiků, kdy jsem si říkala, že národ přesedlal na kola a už neumí chodit pěšky. Pejskové tak byly dost často na vodítku, ale zvládli jsme to. I pár koupání bylo, díky teplému počasí, které se nás docela drželo. Tak snad nám to zase brzy vyjde a někam zajedeme:)
obrazek

24.8.2015
Tábor ve Cvikově
Po dvou letech jsme se dostali na tábor ve Cvikově. Loni nám to znemožnila nová práce, kvůli které bylo potřeba tábor obětovat. Letos nám k účasti nic nezabránilo. Na místo určení jsme dorazili v neděli dopoledne, za ještě normálního počasí jsem postavila stany a vyvenčila pejsky. Večer se konala již tradiční informativní schůzka. Na tomto táboře jsem měla Montíka u Martiny Konečné a Kesíčka u Lucky Novákové. Obě trenérky byly super, daly důležité rady a za ten týden jsme odvedly pořádný kus práce. Protože byly vedra (jako celé léto), tak se cvičilo už od 6:00 a tréninky končili skoro za tmy. Vzhledem k tomu, že jsem trénovala se dvěma pejsky, tak budíček po páté ranní byl již tradicí. Během tábora se konaly i závody, Montík se v obou bězích krásně diskl a Kesík, který běžel jenom ve čtvrtek, ten běh zvládl a doběhl na druhém místě. Ke konci týdne už byla znát únava, ani tak ne pejsků, jako moje. Hlava už mi nebrala prohlídka, tratě jsem si vůbec nepamatovala a nestálo to za nic. V sobotu ráno jsem to ještě pečetila pěkným držkopádem, kdy mi ujely na mokré trávě boty a naštěstí to skončilo jenom naraženým ramenem a kolenem. Ale celkově mohu říct, že se tábor povedl a když vše půjde jak má, tak se pokusím nevynechat příští ročník.


13.7.2015
Prozkoumáváme okolí
Dneska je to dva měsíce, co jsme se začali stěhovat a brzo to budou dva měsíce, co jsme se v baráčku poprvé vyspali. Minulý týden jsem měla dovolenou a tak zbyl čas na prozkoumávání okolí a nutno říct, že je moc hezké - trochu jiné, než Berounské - více lesů, skoro žádné louky, ale to je v létě vlastně i lepší. Zatím jsme našli asi 5 okruhů různých délek a náročností. I naučnou stezku jsme prozkoumali a narazili na výhledy, které jsou na fotce níže. Oproti Berounu tu málokdy potkáme někoho v lese, nejvíc tu jezdí cyklisté a to většinou po stezkách, kde já stěží projdu. V teplech jsme byli párkrát smočit pejsky do Vltavy a líbilo se jim to. No tak snad se nyní dostaneme do svého režimu a na procházky vyjde čas každý den, naštěstí už máme z Berouna všechna zvířátka doma, tak tam nebudeme muset jezdit tak často. Jo a agility? Máme letní pauzu, lítat ve čtyřicítkách po parkuru, to dělají jenom šílenci, já na to nemám a ani pejskům by se to nelíbilo. V srpnu nás akorát čeká tábor, snad budeme všichni fit a užijeme si ho.
obrazek

25.6.2015
Montík má dneska narozeniny
Monty má dneska své šesté narozeniny. Mám pocit, že ten pes bude naším věčným štěndem, co bude neustále následovat svého velkého bráchu Kesíka:-)


1.6.2015
Arčínek má dneska narozeniny!
Arčínkovi je dneska 6 let :-) Tak ať Ti chlupáči slouží zdravíčko a to ostatní Ti dopřeje tvá rodinka.


28.5.2015
Bydlíme a užíváme si...
:-)
obrazek