O nás
Kesík
Arko
Monty
Framík
Přátelé

wind energy certificate


Aktuality


<<-- 21-30/347 -->>
30.5.2016
Závody v Libochovicích
V sobotu jsme vyrazili na další letošní závody do Libochovic u Loun. Běhalo se v prostředí městského parku u řeky Ohře. V pátek večer po tréninku na zahradě jsem se rozhodla, že zkusím přihlásit i Kesíka a podařilo se. Běhali tedy kluci oba a příliš se nedařilo. Počasí bylo jak v prádelně, déšť nás postihl naštěstí až při zpáteční cestě. Kluci doběhli každý jeden běh a stačilo to vždy na 4. místo. Takže brambory na salát už máme:-) Tak snad se zadaří příští týden více:-)


2.5.2016
Mistrovství republiky plemen - Skochovice
Letošní závodní sezónu jsme zahájili kousíček od našeho domova, ve Skochovicích. Dostala jsem se tam na poslední chvíli. Jednalo se o dvoudenní závody - Mistrovství republiky pro pudlíky, maliňáky, papilonky, jorky, mudi, šeltie a kokry. Pro šeltičky to bylo už 19té mistrovství, takže historii mají ty závody velkou. Běhal pouze Montík a moc se snažil. Celkem zaběhl 4 čisté běhy, jeden běh s jedním odmítnutím (které jsem mu vyrobila já) a jednou se disknul (taky mojí chybou). Byly tam moc dobré týmy, takže to stačilo na 2x 9.místo, 1x 8.místo, 1x. 6 místo, 1x 11. místo z cca 30ti týmů. Když tak nad tím přemýšlím, tak jsem vlastně spokojená. Sice to není rychlost jako u Kesíka, navíc v sobotu bylo velké teplo, ale výkony to byly hezké, já byla hodně před pejskem, vedla jsem ho a on skvěle reagoval. Na umístění to nestačilo, jednou skončil 4tý v součtu, a do závěrečného běhu mistrovského šel z 3tího místa. Co je ale důležité je možnost socializace Framíčka na pejsky a lidi. To bylo super. Kamarádi z Berouna, se kterými jsem cvičila, nás brali na společné venčení a Framík se rychle otrkal, reagoval v cizím prostředí na přivolání, byl schopný reagovat na mě. Takže v tomto ohledu naprostá spokojenost. A Kasíček s námi taky byl. Když jsem ho v neděli vytáhla na pár cviků, tak makal jak ďábel. Evidentně mu to agility hrozně chybí. Tak uvidíme, jestli začneme pomalu zkoušet cvičit, co to s ním udělá. Už je teplo, lepší povrch než v hale, tak třeba to aspoň rekreačně půjde. Další závody máme na konci května, ale příští týden nás čeká třídenní tábor ve Skochovicích, tak tam si to všechno natrénujeme:-)


18.4.2016
Kesíček oslavil své 9. narozeniny!
Včera bylo Kesíčkovi 9 let. Je to ten nejlepší pejsek, který ho jsem si mohla přát! Takže můj příteli, ať ti slouží Tvé zdravíčko, o to ostatní se postaráme my!
obrazek

12.4.2016
Montíkovo rameno
Už skoro půl roku byl od zdravotních problémů pejsků klid. Nedávno, po jedné větší procházce, začal Montík kulhat na pravou přední nožičku. Na procházce to rozchodil, ale když měl vstát, tak mu to dělalo problémy. Zajeli jsme na veterinu, kde ale zrovna neměli čas udělat rentgen, tak dostal prášky na bolest a objednali jsme se. Při další návštěvě už to měl Montík lepší, ale nebylo to ono. Rentgen ukázal, že má Montík artrozu na rameni a ta se mu nyní projevila. Zvláštní shoda, že Kesík i Montík jí mají a projevilo se to v tak krátké době. A to Montík nemá ještě ani sedm let. S Vojtou si myslíme, že tomu projevení pomohly schody, po kterých docela lítali. Takže nyní už mají útrum, na zahrádce je máme vždycky jenom něco přes hodinku, a pak jdou odpočívat. On tam beztak často řádí vlk a když je na zahrádce s námi, tak o tom ví celá Zvole. Takže se to dá vydržet jenom chvilku, buď jde domů Barney a nebo my. Myslela jsem si, že s Montíkem agility asi zabalíme, nebo hodně omezíme, ale pak jsem ho vzala na trénink, a když jsem viděla, jak byl šťastný, že se věnuji jenom jemu a jak ho to baví, tak jsem si to rozmyslela. Budeme trénovat, závodit, ale v menší míře. Raději šťastný pejsek, který tu s námi bude o chvilku kratší čas, než nešťastná koule chlupů. On teď celkově Montík nemá dobré období, s Kesíkem si hodně vyříkávají chování k Framíkovi, Kesík si ho už hodně oblíbil, hraje si s ním, vychovává ho a vadí mu, když po něm Montík občas vyjede, či jenom vycení zuby. No prostě máme doma veselo:-)


29.3.2016
Třeboň 2016
Do Třeboně jsem poprvé zavítala v rámci konference san. technologií. Je to krásný kraj, rovinatý, plný rybníků a luk. Takže když jsme s Vojtou řešili, jak využijeme 4 dny volna, napadla mě Třeboň. Je tu pension, který je docela levný a nevadí jim pejskové (sami jsou pejskaři). A tak jsme v pátek ráno zabalili a vyrazili. Na místo určení jsme dorazili okolo oběda, najedli jsme se a už jsme trajdali v lese. Vybrali jsme si okruh necelých 10 km nedaleko od nás, okolo rybníka Ženich. Cestou jsme pobrali i dvě kešky. Druhý den jsme už byli venku od rána do večera, vybrali jsme si sérii kešek ve tvaru rybičky. Trochu jsme přecenili síly a tak jsme po páté hodině večer přestali lovit a vrátili se zpátky domů. Sérii jsme dolovili druhý den a ještě jsme zvládli jednu ve tvaru kloboučku houby. Celkem se nám za náš pobyt podařilo posbírat necelých 50 krabiček. Kluci zvládli cestu dobře, Montík bral sice prášky na bolest, ale nekulhal. Pro Framíka to byl taky první výlet na delší dobu a na celé dny, a zvládl to na svůj věk skvěle. Ke konci už mu nožičky moc nechodily, a tak jsme ho chvilkami nesli. V pondělí ráno jsme už jenom vyvenčili (ty ranní procházky po velkých loukách, ty nám budou chybět), zabalili a vyrazili domů. Bylo to skvělé využití 4 dní volna.
obrazek

14.3.2016
Co pořád děláme?
Nějak tu vázne aktualizace, ale neznamená to, že bychom neměli co dělat. Brzy se nalevo v záložkách objeví i ta o Framíčkovi, už máme i jeho rodokmen, tak můžeme záložku vytvořit. Jinak si naplno užíváme konec zimy a začátek jara. Pořád trajdáme na procházkách, co štěně zvládne a poznáváme nové cesty v okolí Zvole. O víkendu jsme objevili břežanské údolí a je to fakt nádhera. Jedno z nejhezčích údolí, co jsem viděla a nikde ani noha (tedy kromě té srnky, kterou jsme vyplašili). S Framíkem hlavně hodně chodíme, aby poznal různé věci, dokud je vstřebává a jde to ovlivnit. Seznamujeme se s pejsky, občas si vzpomeneme i na nějaké to cvičení (zvládne sedni, lehni, pac a ťap), skvěle aportuje a hodně rychle mu to myslí, až mě to děsí. S Montíkem pravidelně každý čtvrtek trénujeme a ten pes je prostě dobrej, jediná jeho nevýhoda je ta, že běhá tak rychle, jako já. A to nás značně oslabuje:-) A jaký je život se 3 pejsky z úst té, která říkala, že tři pejsky nikdy? (dvě ruce jsou přeci na dva pejsky...) - Je pestrý, aktivní, a jiný. Zvládat se to dá, i přesto, že už třetí měsíc vstávám skoro každou noc venčit, že ráno vstáváme dříve, abychom se pořádně prošli a během dnes běháme ven, aby doma nebyla louže. To jsou ty trochu slabší stránky, ale ty časem odezní. Nyní je potřeba si toto období užívat, protože štěně je to nejvíc optimistické zvíře, které znám. A když si Framík nandá na hlavu mojí papuči (alá důchodky) a naráží s ní po bytě do různých překážek, tak toho psa prostě člověk musí zbožňovat...


3.2.2016
Ze života většího štěněte
Frameček roste každým dnem. Už je vyšší, než by měl ve svém věku být, ale to nás moc nepřekvapuje. Snad se jeho výška zastaví pod 43 cm:) Zvýšili jsme také porce jídla a náhle nemá 4,5 kg ale 6,5 kg. A to je na procházkách skoro pořád. Když už jsme zvážili Frama, dostalo se i na Kesíka, který si jediný svou váhu drží, nyní má 11,5 kg. Montík nám pořádně nabral, má 14 kg a budeme s tím muset pracovat. Co je nenechávám na volno na zahradě, tak je pořád zavřený a jenom kyne. Na procházkách chodí na vodítku, včera jsem ho pustila a hned zdrhl, takže má zase útrum, chlapeček. Jinak kluci už jsou docela v pohodě, hodně dlouho nebyl konflikt, Fram ví, že může prudit jenom Kasíčka, že ho Monty moc nemusí. Ale je to každý den lepší. S malým zkouším blbnout a když zapne mozek, tak si dokáže sednout, lehnout, dát pac a ťap. Už je prťě komplet oočkované, takže může naplno proběhnout socializace, což se docela daří. O víkendu ho drbalo pár lidí u Závisti, včera se čmuchal se dvěma fenkami. V noci zatím nevydrží, chodíme venčit 1x za noc, ale na to má ještě čas. Za to, když jsem v práci, tak vydrží bez louže, což mi přijde úžasné, je to skoro 8 hodin. S Montíkem jsme nyní dost trénovali, je to kluk šikovná a užívá si to, že se mu věnuji. Jenom s Kesíčkem budu muset něco vymyslet...
obrazek

13.1.2016
Ze života malého štěněte
Jezdím domů dříve z práce, aby tam kluci nebyli tak dlouho sami a jdeme hned na velkou procházku, jejímž cílem je unavit především štěně. Všici už bychom spali, ale štěně jede pořád a pořád. Včera mi tu procházku zpříjemnil. Dole na cestě u baráku se válela zdechlina ptáčka. Po té, co jsem mu z držky vytahala všechno peří a nevím co ještě, nechala jsem Framečka na volno a pokračovala s klukama dál. Ovšem to jsem netušila, že z roští vytáhne kostru toho skoro rozloženého opeřence, kterou začal neuvěřitelným způsobem hltat. Nezbylo nic jiného než štěně dohonit a vyrvat mu ten jeho úlovek z tlamy. Smrdělo to tak hrozně, že jsem myslela, že oběd půjde ven. A celou tu procházku jsme protrpěla s tou děsně smradlavou rukou a ještě smradlavějším psem. A jaké z toho plyne poučení? Nechodit touto cestou:-)


5.1.2016
Frameček a jeho první týden u nás...
V neděli to byl týden, co jsme si Framečka přivezli domů. Hned v pondělí jsem jela na návštěvu za rodičema do České Lípy, kde se socializoval v městském prostředí. Zvládl to skvělé, a díky tomu, že má skvělé návyky na čistotu, tak neudělal u našich ani louži, ani nic horšího. Doma ve Zvoli už se tak nedařilo, ale je to prtě a vše se teprve učíme. Máme za sebou i první návštěvu veterináře, dostal kluk včeličku. Chodíme spolu na pravidelné procházky, tak 3 denně, z toho jedna vždy na hodinu a více. Zvládá to skvěle, šlape jak hodiny a ještě u toho blbne. Nyní objevil tajemství sjíždění svahu z prudkého kopce na listí. Jezdil vždy dolů, vyškrábal se na horu a zase pořád dokola. Je to raubíř se vším všudy, kluci už jsou znavení a on pořád blbne a blbne. Nevím, kde se v něm ta energie bere, ale ten pes mě prosbě baví:-).
obrazek

30.12.2015
Frameček
Jednoho dne jsem shodou okolností narazila na aktivní trikolorní štěně a jak tomu osud chtěl, objevil se u nás doma. Pochází z Vyškova u Brna, narodil se 18. října, je to trikolorní pejsek a nyní máme doma již "tři bratry". Vyšlo to moje pomatení na Vánoce a tak máme čas se mu věnovat, než půjdeme do práce. Je u nás od neděle, nyní je středa a stihl za tu dobu udělat pořádný kus práce. Je to velký nebojsa, skvěle socializovaný a čistotný. Byla jsem s ním u našich a za tři dny nebyla doma jediná louže ani nic horšího. Jsem z něj nadšená a doufám, že vše i nadále půjde takto hladce. Časem snad více informací podáme, ale nyní už je čas se mu zase věnovat...
obrazek